Ankara’da birçok oto döşemeci bulunmaktadır. Çünkü aracına özenen bir kişi belirli periyotlarda aracının döşemelerini değiştirmek durumundadır. Bu aracın dışarıdan görüntüsünü direkt etkileyen hatta satılacağı zaman da birçok kişinin dikkat ettiği bir ayrıntıdır. Bir kişinin oto döşeme için aracını buralara götürmesi genel olarak 5-10 yıl içerisinde olmaktadır. Bunda aracın ne kadar sık kullanıldığı, bakımının nasıl yapıldığı gibi detayların da büyük bir önemi bulunmaktadır. Ankara oto döşemeciler açısından oldukça zengin bir ildir. Tabii ki nüfus ne kadar fazla olursa araç da o kadar fazla olacak ve doğal olarak da buna olan gereksinim artmaktadır. Peki araçlarınız neden oto döşemeye ihtiyaç duyar bunları kısaca incelemek gerekirse;

  • Yırtılma ve aşınma en sık görülen problemler arasında yer almaktadır. Çünkü en basit anahtarın takılıp döşemeyi yırtması ve bunun gibi birçok detayla araçların döşemeleri zaman geçtikçe yıpranacak ve bu tür sorunlar daha fazla göze batar hale gelecektir.
  • Sigara kullanımı döşemelere ciddi şekilde zarar vermektedir. Aracında sigara tüketen birçok kişinin döşemesinde sigara izleri mutlaka gözükecektir.
  • Güneş ışınları yine döşemelerin rengini soldurmaktadır. Bu sebeple güneşe araç park edildiği vakit araç güneşliğini kullanmak büyük bir önem kazanmaktadır.
  • Araç temizliği de döşemelerin belirli bir süre sonra yıpranmasına yol açacaktır.
  • Tüm bunlara dikkat edilse vakit en geç 10 yıl içinde oto döşemeler ömrünü tamamlayacaktır. Bu sebeple de en geç 10 yıl içinde oto döşemelerini yenilemek gerekli bir durumdur.

Ankara oto döşemeciler arasından seçim yaparken internet yorumlarına, çevrenizde daha önce oto döşemeciye giden varsa bu kişilerin yorumlarına dikkat etmeniz önemlidir. Sonuç olarak aracınız için ne kadar iyi bir yere giderseniz oto döşemelerin ömrü de bir o kadar uzun olacaktır. Bu yorumlarda fiyat/performans yorumlarına özellikle dikkat etmeniz oldukça önemli olacaktır. Oto döşeme genel olarak yarım saat ve 1 saat arasında süren bir işlemdir. Siz de seçiminizi yaptıktan sonra aracınız için en doğru olacağını düşündüğünüz renk ve kumaş seçimini yaparak aracınızı yenileyebilirsiniz.